Gotland är ett matbord att samlas kring. Snyggt och avskalat med snyggt och praktiskt rostfritt stål som stomme. Med en bordskiva i finaste teak som verkligen ger en robust och naturlig känsla. En kombination av teak och rostfritt när det är som bäst. Läcker formgivning och utmärkt design av Dick Björk. Komplettera gärna med Gotland matstol för en komplett utegrupp, runt bordet får du plats med åtta stycken stolar.
Gotland matbord teak/grå
22970 kr
Med Gotland får du en perfekt designad möbel för din uteplats. Stilfullt, klassiskt och med raka snitt och detaljer som gör dig avslappnad.
| Vikt | 30 kg |
|---|---|
| Varumärke | Brafab |
| Färg | Trä och silver |
| Längd | 220 cm |
| Bredd | 95 cm |
| Höjd | 73 cm |
| Material | Rostfritt stål och teak |
| Övrigt | Med plats för 6-8 stycken stolar |
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.














Recensioner
Det finns inga recensioner än.